Podłączenie zewnętrznego mikrofonu pojemnościowego do stacji konferencyjnej CISCO IP Conference Station 7936

Problem jak w temacie.

Stacja konferencyjna 7936 posiada 3 wbudowane mikrofony oraz 3 wejścia na zewnętrzne (dedykowane) mikrofony wynośne. Nie ma problemu jak posiadamy dedykowane mikrofony zewnętrzne. Problem się zaczyna kiedy ich nie posiadamy (a zakup może być dosyć utrudniony/kosztowny).

Poniżej pokażę jak „oszukać” stację tak aby móc podłączyć dowolny mikrofon (np. z PC) ;-).

Przypominam, że mimo moich dobrych chęci i osobistego sprawdzenia (korzystam z tego rozwiązania) może wystąpić uszkodzenie stacji konferencyjnej. Wszelkie prace wykonywane są na WŁASNĄ odpowiedzialność.

Uff, skoro ostrzeżenia mamy za sobą przystępujemy do pracy.

Do podłączenia 1 mikrofonu (do testów skorzystam z najtańszego mikrofonu od komputera PC) potrzebujemy wtyczkę RJ-14, zaciskarka. A teraz co robimy:

1. Ucinamy wtyk od mikrofonu i przygotowujemy wtyki do zaciśnięcia.

2. Uważnie wybieramy miejsca w których zaciśniemy żyły mikrofonu, ponieważ na jednej parze, stacja wystawia napięcie ok. 15V do wyłącznika wyciszenia mikrofonów (będziemy musieli dorobić wyłącznik, lub najprościej je zewrzeć). Mikrofon podłączamy do żył nr. 2,4 natomiast przełącznik (lub ewentualne zwarcie) żyły: 1,3.

—- numeracja żył od strony zaciskanej wtyczki —-

———————————————————————————-

Po poprawnym podłączeniu, uzyskaliśmy stację konferencyjną z zewnętrznymi mikrofonami, które dzięki IP Phone 7936 pracują ze wzajemną kompensacją sprzężeń (czyli nie będziemy mieli pisków).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.